fbpx

Wyprawka do przedszkola – przewodnik dla rodziców

27 lipca 2023
Nauka liczenia

Przedszkole to ważny etap w życiu dziecka. Wielu rodziców zastanawia jakie przybory skompletować w wyprawce do przedszkola. Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.

 

Wyprawka do przedszkola – co powinno się w niej znaleźć?

Przedszkole jest czasem nauki poprzez zabawę. Z pewnością zdziwi cię, ile nowych umiejętności nabędzie twoje dziecko. Pozna nowych przyjaciół, wybierze się na wycieczki. Zanim jednak dziecko pójdzie do przedszkola, trzeba przygotować wyprawkę. Jej zawartość na pewno będzie się różniła w zależności od tego, czy będzie to przedszkole prywatne, czy nie.

 

Plecak

Piękny plecak sprawi, że maluch rano chętniej będzie wybierać się do przedszkola. Można zapakować do niego ubrania na zmianę. Poza tym plecak świetnie się sprawdzi podczas wycieczek i wyjazdów w przedszkolu.

 

Papcie

Papcie do przedszkola powinny być lekkie i wygodne. Można wybrać takie z ulubionym motywem dziecka. Ważne, aby maluch mógł je samodzielnie założyć, dlatego lepiej zrezygnować z papci wiązanych. To element wyprawki do przedszkola, który będzie pozostawiony w przedszkolnej szafce dziecka.

 

Ubrania na zmianę

Ubrania na zmianę. Trzeba przygotować się na to, że dziecko w przedszkolu może się pobrudzić, nie zdążyć do toalety czy oblać wodą, czy zupą. W związku z tym niezbędnym elementem wyprawki do żłobka jest zapakowanie kilku kompletów odzieży dopasowanej do pory roku oraz bielizny.

 

Przybory plastyczne

Przybory plastyczne to kolejny istotny element wyprawki do przedszkola. Z tym że niektóre przedszkola proszą o przygotowanie konkretnych produktów takich jak zeszyty, blok, farby, plastelina czy kredki. Inne placówki wprowadzają dodatkową opłatę na zakup wszystkich niezbędnych przyborów plastycznych.

 

Chusteczki higieniczne

Chusteczki higieniczne w przedszkolu używane są przez cały rok. Warto jednak przygotować się na to, że jesienią i zimą może być potrzebna ich większa ilość.

 

Ręcznik

Ręczniki – niektóre przedszkola proszą o dołączenie do wyprawki ręczników. Natomiast te nowoczesne przedszkola stosują higieniczne ręczniki jednorazowe.

 

Szczoteczka i pasta do zębów

Szczoteczka i pasta do zębów – nauczy dziecko higieny jamy ustnej.

 

Kocyk

Ulubiony kocyk – do spania, jeśli dziecko ma leżakowanie w przedszkolu.

 

Strój sportowy

Strój sportowy i obuwie do ćwiczeń.

O szczegółową listę niezbędnej wyprawki do przedszkola warto zapytać w placówce, ponieważ może się ona różnić w zależności od wielu czynników, także wieku dziecka.

Powiązane wpisy

Odkryj przedszkole integracyjne na zielonym Ursynowie – Wspaniałe miejsce dla Twojego dziecka w południowej części Warszawy i okolicy
Istnieje wiele prywatnych i publicznych przedszkoli na Ursynowie. Poszukując najlepszej placówki dla swoich dzieci, rodzice zwracają uwagę na wiele różnorodnych czynników. Jedno z prywatnych przedszkoli…
Czytaj więcej
Do jakiego przedszkola na Ursynowie posłać dziecko?
Przedszkole z wielu względów jest bardzo ważnym etapem w rozwoju dzieci. Zachęca do nauki i odkrywania świata poprzez zabawę, uczy nawiązywania relacji interpersonalnych. Przedszkola na…
Czytaj więcej
Dlaczego warto zapisać dziecko do niepublicznego przedszkola?
Wybór najlepszego przedszkola do rozwoju i edukacji dzieci to jedna z kluczowych decyzji, którą musi podjąć każdy rodzic. To wyjątkowy czas nauki poprzez zabawę oraz…
Czytaj więcej