fbpx

Dlaczego warto zapisać dziecko do niepublicznego przedszkola?

Wybór najlepszego przedszkola do rozwoju i edukacji dzieci to jedna z kluczowych decyzji, którą musi podjąć każdy rodzic. To wyjątkowy czas nauki poprzez zabawę oraz kamień milowy w życiu maluszków. Przygotowuje również do życia w ciągle zmieniającym się świecie. Poznaj zalety posłania dziecka do niepublicznego przedszkola.

Zalety uczęszczania do przedszkola niepublicznego

Przedszkole to kluczowy etap w edukacji dziecka. Choć publiczne przedszkola są dostępne dla wszystkich, wielu rodziców decyduje się na wybór przedszkola niepublicznego. Przedszkolaki chłoną wiedzę bardzo szybko i zdobywają kompetencje przekładające się na późniejszą naukę w szkole czy też rozwój pasji. Właśnie dlatego wybór najlepszej placówki edukacyjno-opiekuńczej jest tak istotny, by zapewnić dziecku sukces już od początku. Zastanawiasz się gdzie posłać dziecko do przedszkola?

Mniejsze grupy

W przedszkolu niepublicznym grupy są mniejsze, a to pozwala na indywidualne podejście do dzieci. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia rozwoju słabszych obszarów, ale też pielęgnowanie wyjątkowych umiejętności. Mniejsze grupy oznaczają, że personel przedszkola jest też bardziej dostępny. Dzięki temu dzieci szybciej zyskują dodatkową pomoc i uwagę.

Nauczyciele z pasją

Dla wielu rodziców ważnym powodem wyboru przedszkola niepublicznego jest zdecydowanie większe zaangażowanie Nauczycieli w edukację i opiekę nad dziećmi. Są oni nie tylko doskonale wykwalifikowani, ale także z pasją realizują się w swoim zawodzie. W naszym przedszkolu to relacje nawiązywane między nauczycielami a dziećmi sprawiają, że te chętniej podejmują nowe aktywności, nie boją się zadawać pytań i są inspirowane do odkrywania otaczającego je świata. Poza tym nauczyciele wychowania przedszkolnego z niepublicznej placówki mają zdecydowanie więcej możliwości rozwoju zawodowego, a dzięki temu mogą skuteczniej dbać o potrzeby fizyczne, psychiczne, emocjonalne i społeczne dzieci. Przedszkole niepubliczne choć oczywiście nie każde, to także miejsce, w którym pracują nauczyciele specjaliści – psycholog, logopeda, terapeuta TUS zapewniając dodatkowe wsparcie dziecka jak i rodziców na miejscu w placówce, wykluczając szukanie takiej pomocy na własną rękę poza przedszkolem.

Więcej możliwości rozwoju

Edukacja w niepublicznym przedszkolu daje dzieciom wiele możliwości rozwoju w różnych dziedzinach. Oferuje różnorodne zajęcia, także dodatkowe, które wpływają korzystnie na kształtowanie się zainteresowań dzieci. Naukowcy potwierdzają, że dzieci uczęszczające do niepublicznych przedszkoli uzyskują wyższe wyniki w nauce w dalszej edukacji.

Lepsze wyposażenie i warunki lokalowe

Przedszkola niepubliczne bardzo często wyróżniają się także znacznie lepszymi warunkami lokalowymi oraz wyposażeniem, które umożliwia zaspokajanie specyficznych potrzeb edukacyjnych każdego dziecka. Dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne sale sprawiają, że dzieci chętniej poznają otaczający je świat. Ogrody przedszkolne z placami zabaw dają możliwość spędzania czasu także na świeżym powietrzu.

Bezpieczeństwo

Ważną kwestią, która martwi rodziców decydujących się na posłanie dzieci do przedszkola, jest bezpieczeństwo. Chcą oni mieć pewność, że ich pociechy znajdują się w dobrych rękach. Przebywanie w bezpiecznym środowisku pozwala dzieciom się rozwijać. Poczucie bezpieczeństwa sprawia, że osiągają lepsze wyniki i zdecydowanie wpływają na wyższą frekwencję dziecka w przedszkolu.

Szeroka oferta zajęć

Rozwój poznawczy jest bardzo istotny od najmłodszych lat życia dziecka. Niepubliczne przedszkola oferują mnóstwo zajęć rozwojowych dla dzieci, dzięki czemu zapewniają im holistyczny rozwój, którego potrzebują. Poza standardowymi zajęciami i aktywnościami proponują naukę tańca, języków obcych, grę na instrumentach, zajęcia plastyczne oraz zajęcia sportowe.

Powiązane wpisy

Wyprawka do przedszkola – przewodnik dla rodziców
Przedszkole to ważny etap w życiu dziecka. Wielu rodziców zastanawia jakie przybory skompletować w wyprawce do przedszkola. Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.   Wyprawka do przedszkola –…
Czytaj więcej
Odkryj przedszkole integracyjne na zielonym Ursynowie – Wspaniałe miejsce dla Twojego dziecka w południowej części Warszawy i okolicy
Istnieje wiele prywatnych i publicznych przedszkoli na Ursynowie. Poszukując najlepszej placówki dla swoich dzieci, rodzice zwracają uwagę na wiele różnorodnych czynników. Jedno z prywatnych przedszkoli…
Czytaj więcej
Do jakiego przedszkola na Ursynowie posłać dziecko?
Przedszkole z wielu względów jest bardzo ważnym etapem w rozwoju dzieci. Zachęca do nauki i odkrywania świata poprzez zabawę, uczy nawiązywania relacji interpersonalnych. Przedszkola na…
Czytaj więcej