fbpx

Adaptacja w Przedszkolu na Ursynowie

Nauka poznawania ludzkich emocji
Przedszkolak w Babaloo

Adaptacja

Adaptacja Dziecka w nowym miejscu jest wielkim przeżyciem nie tylko dla Dzieci, ale również dla Rodziców. Dziecko zmienia swoje otoczenie, poznaje nowe osoby, nowe pomieszczenia a także zabawki. Stopniowo musi przyzwyczaić się do nowej sytuacji, aby czerpać z pobytu w Babaloo jak najwięcej radości.

Maluch wchodzi w nowe otoczenie, pełne nieznanych osób, zabawek, sprzętów. Wywołuje to w nim zarówno zaciekawienie, zdziwienie, jak też budzi lęk i niewątpliwie jest dla niego trudnym doświadczeniem. W Dziecku zostaje zachwiane poczucie bezpieczeństwa. Duża grupa dzieci stanowi źródło intensywnej stymulacji co powoduje, że dziecko jest zmęczone. Z tego między innymi względu istotne jest by w okresie adaptacji Dziecko było odbierane wcześniej z przedszkola.
Okres przystosowania się dziecka do przedszkola jest trudny zarówno dla Waszej pociechy jak i dla Was - Rodziców. Nie przenoście Waszych emocji na Dziecko. Ono bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje Waszego zainteresowania i czasu. Wasz maluch może być pobudzony, płaczliwy, zaborczy, zazdrosny o każdą chwilę spędzoną z Wami. W ten sposób trudności związane z nową sytuacją Dziecko odreagowuje w domu, przy kochających rodzicach, w bezpiecznych warunkach.

Po powrocie do domu zadbajcie o to, by Dziecko znalazło się w centrum Waszej uwagi. Nagromadzone emocje pozwólcie odreagować w najbardziej ulubionej zabawie ale nie dostarczajcie mu dodatkowych, pobudzających atrakcji. Państwa Dziecku najbardziej potrzebna jest teraz Wasza życzliwa uwaga, wyrozumiałość i obecność. Zaplanujcie zatem resztę dnia w taki sposób by spędzony wspólnie czas był przyjemny zarówno dla Was jak i dla Waszej pociechy.
Nauka rytmiki, gry na instrumentach
Żłobek i przedszkole Ursynów. Grupa dzieci do 2,5 roku życia.
Pamiętajcie, że dzięki poświęceniu z Waszej strony czasu, zainteresowania i zrozumienia Waszego Dziecka, szybciej odnajdzie się ono w nowej rzeczywistości.

Rozmawiajcie z opiekunem i pytajcie, jak radzi sobie Wasze Dziecko, czy bawi się z innymi, jak długo płacze po wyjściu i co możecie zrobić, by usprawnić proces adaptacji. Jeśli powiemy Wam o Waszych błędach – nie obrażajcie się, doceńcie otwartość i spróbujcie postępować według naszych wskazówek.

Jesteśmy po to by Was wspierać!

Zapisz Dziecko do Babaloo

Rodziców i opiekunów zainteresowanych naszym przedszkolem zapraszamy do odwiedzin. Pozostajemy do Państwa dyspozycji. Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie spotkania za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie.