fbpx
Makaron Party :-)
Przedszkolak w Babaloo

Adaptacja

Zajęcia adaptacyjne odbywają się w ostatnim tygodniu sierpnia Są przeznaczone dla nowych przedszkolaków, które od września zaczną uczęszczać regularnie do przedszkola. Zachęcamy rodziców i opiekunów do wykorzystania tego czasu do wspólnego, bezpiecznego poznawania przedszkola. Zmniejszy to stres dziecka i pomoże mu łagodnie wejść w nowy, przedszkolny świat.

W tym czasie dzieci razem ze swoimi opiekunami poznają rytm dnia, kadrę przedszkola, kolegów, koleżanki i – co nie bez znaczenia – nowe, przedszkolne zabawki. Biorą udział w zajęciach grupowych, zabawach integracyjnych, wyjściach na plac zabaw. Dzięki temu, że dzieci mają okazję poznać przedszkole w towarzystwie swoich opiekunów oraz nawiązać więź z nauczycielkami już w sierpniu, wchodzą płynnie i bez nadmiernego stresu w nowy rok szkolny.

Harmonogram spotkań w ramach adaptacji rodzice poznają w czerwcu na spotkaniu organizacyjnym

Co wspiera adaptację?

Dziecko przychodząc po raz pierwszy do przedszkola, wchodzi w nowe, obce środowisko. Nowe otoczenie budzi niepokój, niepewność. Poza tym silna więź emocjonalna z mamą i innymi domownikami sprawia, że zostaje zachwiane jego poczucie bezpieczeństwa. Potrzebne są pozytywne doświadczenia i czas, aby zaakceptować nową rzeczywistość i przystosować się do niej.

Dla każdego rodzica oddanie dziecka do przedszkola jest momentem bardzo stresującym. Często nie wiemy, jak zachować się i reagować na płacz dziecka, kurczowe trzymanie się mamy, histeryzowanie itp.

Poniżej kilka rad dla rodziców, które pomogą przejść szybko i w miarę bezboleśnie przez proces adaptacji.
Ile ketchupu znalazło się na tej pizzy :-)

Zapraszamy do Babaloo