Publiczne Przedszkole w Piasecznie
Przedszkole Babaloo
Babaloo (dawniej Koala) to publiczna, ogólnodostępna siostrzana placówka naszego prywatnego przedszkola w Warszawie. Znajduje się w samym sercu Piaseczna tuż przy parku, na ulicy Zgoda 1.
Założenia obu placówek są takie same – kierujemy się budowaniem relacji między wszystkimi członkami naszej przedszkolnej społeczności w poszanowaniu indywidualnych potrzeb i granic.
Przedszkole Babaloo w Piasecznie
Kim jesteśmy?
Przedszkole Babaloo w Piasecznie to placówka publiczna co oznacza, że aby się do nas dostać, należy wziąć udział w gminnej rekrutacji do przedszkoli, która rozpoczyna się każdego roku w tym samym miesiącu – w lutym. Nabór odbywa się elektronicznie na stronie Portal Oświatowy Piaseczno.
Bywa, choć rzadko, że zwolni nam się pojedyncze miejsce w grupie w ciągu roku, warto więc do nas dzwonić. W wyjątkowych sytuacjach przyjmujemy dzieci 2,5-letnie – prosimy o kontakt.
- w naszym kameralnym dwugrupowym przedszkolu dzieci czują się bezpiecznie – lubią tu być i często nie chcą wychodzić.
- znajdujemy się w sercu Piaseczna, a jednak bardzo blisko natury – chodzimy na spacery do parku po drugiej stronie ulicy, bierzemy udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Dom Kultury Piaseczno i dużo czasu spędzamy w naszym przestronnym ogrodzie z placem zabaw, jeśli tylko występują odpowiednie warunki pogodowe.
- pracujemy metodą projektów badawczych, która uczy dzieci myśleć logicznie i kreatywnie współpracować z kolegami i doświadczać swojej sprawczości.
- stosujemy elementy pedagogiki Montessori, która kładzie nacisk na samodzielność i samosterowność dzieci.
- szanujemy potrzeby dzieci i dorosłych, pielęgnujemy empatię, inspirujemy się „Porozumieniem bez przemocy” dr M. Rosenberga, pedagogiką Thomasa Gordona i Jespera Juula.
- zajęcia z j. angielskiego odbywają się dwa razy w tygodniu i prowadzone są przez native speakera z wykształceniem pedagogicznym. Podczas zajęć wykorzystujemy metodę TPR – Total Physical Response, metodę immersji – zanurzenia w języku i doświadczanie wielozmysłowe.
- w codziennej gimnastyce stosujemy elementy programu Agnieszki Lasoty „Joga smyka” prowadzone przez naszą przeszkoloną kadrę.